Arhiva događaja

Dani otvorenih vrata – Radionice za maturante

04.12.2019.

Svake godine na našem fakultetu organizujemo dane otvorenih vrata za buduće maturante, na kojima buduće kolege imaju priliku da se upoznaju sa načinom rada naše ustanove.
Ove godine smo za svaki studijski program pripremili interaktivne radionice na kojima će učestvovati maturanti iz srednjih škola.
Radionice se održavaju na fakultetu u Bulevaru oslobođenja 76 u Novom Sadu, prema sledećem rasporedu.

Bezbednost i kriminalistika – sreda 11.12. u 14:00 sati

Na Kriminalističko-forenzičkim radionicama obrađivaćemo sledeće oblasti:
-Prezentacije univerzalnog nesesera za vršenje uviđaja
-Pronalaženje, izazivanje i fiksiranje tragova papilarnih linija
-Izađivanje foto-robota
-Prezentacija forenzičkih radionica
Radionice izvode predavači i asistenti na studijskom programu Bezbednost i kriminalistika.

Pravo – sreda 11.12. u 14:00 sati

Radioničarski rad podrazumeva interaktivan oblik nastave, uz aktivno učešće svih učesnika.
Radionica 1. kviz – Radna, poslovna i delikatna sposobnost
Cilj radionice je da se kroz igru (kviz) približe određeni pravni pojmovi sa kojima se đaci susreću svakodnevno i koji su vezani za njihov uzrast.
Radionica 2. – Debata na određenu temu (npr. smrtna kazna)
Kroz ovaj tip radionice đaci uz pomoć moderatora debatuju uz argumentaciju na zadatu temu ZA I PROTIV konkretnog pojma.
Radionice izvode saradnici u nastavi i studenti na završnim godinama studija.

Engleski jezik – četvrtak 12.12. u 14:00 sati

Svaka radionica počinje razgovorom s izvornim govornikom, a nastavlja se jednom od planiranih aktivnosti:
-Strategije za uspešno polaganje testova – Otkrij kako da sa većim uspehom uradiš jezičke testove kao što su kontolni zadaci, pismeni zadaci ili prijemni ispit.
-Konverzacija – dođi da razgovaraš sa izvornim govornikom engleskog jezika, proveriš kako ti ide konverzacija i kakve teme se javljaju na ispitima. Nauči kako bolje da odgovaraš na usmenim ispitivanjima.
-Razumevanje teksta i engleski jezik za posebne namene – Koliko dobro razumeš napisan tekst na engleskom jeziku? Da li znaš šta je ESP? Kakva je razlika između opšteg i stručnog engleskog jezika?
-Pismeno polaganje testova – Proveri kako ti idu gramatika, vokabular, popunjavanje testova sa prazninama i drugo. Koji ti je najteži tip zadatka? Da li ti ide indirektni govor? Znaš li da napraviš relativnu rečenicu? Postavi nam pitanje!
Radionice izvode predavači Andrew Wiesike, Isidora Wattles i asistenti na studijskom programu Engleski jezik.

Poslovna psihologija – četvrtak 12.12. u 14:00 sati

Radionice katedre za poslovnu psihologiju obradiće teme koje su aktuelne za optimalno funkcionisanje mladih u današnje vreme, kao što su:
– oblici digitalnog ponašanja
– obrasci zavisničkog ponašanja i mogućnosti prevencije
– konformizam mladih
Radionice izvode saradnici u nastavi i studenti na završnim godinama studija.

Radno vreme
Ponedeljak - Petak